A
Парпалёс и партнеры 8 (0432) 69-14-75
Главная страница / Компания / Новости /

Новий реєстр неприбуткових організацій (для ГО, ОСББ та ін.)

За останній час до нас звернулось стільки друзів та клієнтів, які мають неприбуткові організації і отримали вимогу податкової внести зміни в статути до 1.01.17р., що ми вирішили написати короткий гайд з цього питання:

З липня 2016р. змінились критерії визначення неприбуткової організації в податковому кодексі. Чий статут не відповідає, той з 1.01.17 втрачає статус неприбутковості.

Статут має містити:
1.заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб
2.передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). (це не поширюється на ОСББ та асоціації ОСББ)
першоджерело: п.133.4.1 ПК http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/paran12538#n12538

Крім того, громадські організації зареєстровані до 1.01.13 мають до 31.12.17 привести свої статути у відповідність з новим законом про ГО (http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/4572-17/page), отже можна зразу закрити і це питання.

Що і як робити:

1.Підготувати та попередньо погодити статут в податковій + статут та всі інші документи в обласному управлінні юстиції (звичайно можна цього не робити, але тоді великий шанс набігатись більше :) )

2.Подати до обласного управління юстиції (в Вінниці це "Книжка" каб.120 тел.66-17-81) наступні документи:
- Заяву (форму брати тут: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0014-16)
- Статут в новій редакції
- Протокол загальних зборів (приблизні форми цього та наступних документів є тут http://vinjust.gov.ua/lehalizatsiia-hromadskykh-formuvan/zrazky-dokumentiv.html)
- Реестр членів на зборах
- Протокол про легітимність зборів
- Протокол правління про скликання загальних зборів
- Квитанція про сплату адмін.сбору (ст.36 закону про держ.реєстрацію: http://vinjust.gov.ua/lehalizatsiia-hromadskykh-formuvan/zrazky-dokumentiv.html, зараз це 0,1 мін.зп, реквізити тут http://vinjust.gov.ua/lehalizatsiia-hromadskykh-formuvan/zrazky-dokumentiv.html).

3.Після реєстарції змін до статуту, подати до податкової (під розписку) примірник статуту в новій редакції.

Якщо в когось немає часу, але є кошти, готові допомогти. Чим ближче до нового року тим дорожчою буде допомога.

  • Главная
  • Карта
  • Контакты